İbrahim Saraçoğlu Lavanta kürü Sivilce için, Cilt Güzelliği için

Sivilce için bitkisel çözüm arayanlara Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tavsiyeli lavanta küründen bahsetmek istiyoruz. Lavanta kürü, cildinizin rengini açacak, daha sağlıklı görünmesini sağlayacak, sivilcelerini yok etmeye başlayacak, ciltteki lekeleri dalga dalga yok edecek ve size güzelliğinizi geri kazandıracaktır.

İbrahim Saraçoğlu Cilt Güzelliği İçin Tavsiyeler

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, cilt güzelliği için bazı önerilerde bulunuyor. Bayanların kullandığı pahalı kremlerin amacı ciltteki sorunları gizlemek ve örtmektir. İbrahim Saraçoğlu lavantü kürü sayesinde cildinizdeki leke ve sivilcelerden kısa sürede sizi kurtaracak, bu sayede de yüzünüzü gizlemek zorunda kalmayacaksınız.

İbrahim saraçoğlu lavanta kürünü uygulamaya başladıktan sonra her geçen gün cildiniz daha sağlıklı görünmeye başlayacak, cilt renginiz açılacak ve sivilceleriniz gittikçe yok olmaya başlayacak ve hayret içinde kalacaksınız.

Güzelliğiniz için Kremlere Dikkat Edin

İbrahim Saraçoğlu kremlerle ilgili uyarıda bulunuyor. Nemlendirici özelliği de olsa kremlerin içerdiği parafin ve vazelinin cildin havayla temasını kestiklerini söylüyor. Gündüz cildinizin havasını keserseniz, gece 8 saatlik süreçte hava alan cilt kendini toplamaya  çalışacak ama yeterli olmayacaktır. Çünkü cildinizin ihtiyacı gece ışığı değil, doğal güneş ışığıdır.

Ayrıca bir çok krem doğal olmayan maddeler içerirler. Güneş ışığının bu kimyasal maddeler ile reaksiyona girmesi ciltteki lekelerin daha kalıcı ve bilirgin olmasına yol açabilir. Hatta yeni lekelere de sebebiyet verebilir. Öyle ki bir müddet sonra fondötensiz ve kremsiz dışarı çıkmak istemeyecek hale gelirsiniz.

Lavanta Kürü ile Cilt Güzelliğinizi Geri Kazanın

İbrahim Saraçoğlu Lavanta kürü size doğal cilt güzelliğinizi geri kazandırmayı vaadediyor. kürü uyguladıkça dalga dalga cilt lekeleriniz kaybolmaya başlayacak, sivilceniz varsa onlar da yok olmaya başlayacaktır. Lavanta kürü sayesinde cilt renginiz açılacakı ve cildiniz mükemmel bir canlılık kazanacaktır.

Lanavta Kürü ile doğal güzelliğe kavuşun

Lavanta kürünün etkisi yaşınız ne kadar genç ise o kadar çabuk farkedilir. Eğer orta yaşın üstünde iseniz, lavanta kürünün etkisini en geç 15 günde belirgin olarak gözlemlersiniz. Sonuç olarak, yaşınız kaç olursa olsun, cildinizi lekelerden ve sivilcelerden arındırmak ve doğal güzelliğinize ulaşmak için lavanta kürü mükemmel bir çözümdür.

Lavanta kürünü uyguladıktan sonra krem ve fondöten uygulama ihtiyacı hissetmeyeceksiniz.

Lavanta Kürüne Ek olarak Faydalı Beslenme Tavsiyeleri

Lavanta kürünün başarısını arttırmak için beslenmenizde şu tavsiyelere uymanızda fayda vardır, ama bu tavsiyeleri uygulamanız şart değildir. Aşağıdaki tavsiyelere uyarsanız kürün etkisi artacak, uymazsanız da kür etkisini gösterecektir.

Çilek lapası: Kaşık ya da ezilmiş bir porsiyon çilek, fazlaca bekletilmeden her öğle yemeğinden yarım saat önce yenilir. Çilek lapası karaciğer yetmezliğine karşı önemli bir takviyedir.  Çileklerin hormonsuz olmasına dikkat ediniz.

Haşlanmış enginar: Karaciğerin sağlıklı ve düzenli çalışması için enginar da çok faydalıdır. Haftada iki-üç sefer bir porsiyon, dilimlenerek az suda haşlanmış enginar  tüketebilirsiniz. İçine porsiyon başı 1 yemek kaşığından fazla sıvı yağ katmayın ve tuz kullanmayın. Pişirdikten sonra artakalan haşlama suyunu da için.

Taze kayısı: Taze kayısı da karaciğerin dostudur. Bu tavsiyelere uyulursa karaciğer daha rahat çalışacaktır.

İbrahim Saraçoğlu Lavanta kürü nasıl yapılır? Sivilce için, Cilt Güzelliği için lavanta kürü yapılışı

Bir tutam yani 4-5 gram lavanta, bir buçuk su bardağı kadar (300 ml) suyun içinde 15 dakika demlenir. Demleme için orta boy cezve kullanabilirsiniz. Dikkat: 15 dakikadan daha fazla demlemeyin. Demleme esnasında ocağın altını çok kısık tutarak suyun sıcaklığını kaynama nokasında sabit tutmalısınız. Çok usulca kaynamalıdır, fokur fokur kaynatmayınız.

15 dakikadan sonra hemen, yani ılımasını beklemeden süzülmesi gerekmektedir. Süzdükten sonra içmek içinlavanta kürünün ılımasını bekleyin.

15 gün boyunca aksatmadan her gün, akşam yemeğinden en az iki saat sonra lavanta küründen bir çay bardağı dolusu içilir.

Lavanta kürü her içileceğin zaman taze olarak hazırlanmalıdır. Kolaylık olur diyerek buzdolabında saklamayınız.  Dünden kalan lavanta suyunu kullanmayınız. Kürün içine kesinlikle şeker veya benzeri hiç bir katkı ilave etmeyiniz.

İlk başlangıçta kür 15 gün uygulanır. Onbeş günlük ilk kürün bitiminden sonra haftada 3-4 defa, akşam yemeklerinden en az iki saat sonra bir çay bardağı lavanta kürü içilmeye devam edilebilir. Karaciğer metabolizmanız sağlıklı çalışmaya başladıktan sonra lavanta kürünü sonlandırınız.

YORUMLAR

8 Yorum Yapılmış

  1. hocam ınsallah bunu deneyecegım hayırlı sonuçlar alacagıma ınanıyorum.allah sızden razı olsun

  2. nasıl kullanılacak k????

  3. Arkadaslar ben yapiyorum kuru geceleri rahat uyuyorum spora gidiyorum gunluk bir saat yuruyorum faydalarini goruyorum sizlerede tavsiyede bulunurum

  4. peki yüz kızarıklıklarına iyi gelir mi bu kür

  5. sonlandıracağımız zamanı tam olarak nasıl anlayacağız

  6. Ben anlamadım bunu cilde uygulamayakmıyız

  7. hocam hayirli aksamlar benim yuzum de gunes lekeleri var doktora gitmeme lazim buturlu gecmiyor ne yapmam lazim .bu konuda oneriniz nedir

  8. Öncelikle anlamadığım konu var kaynar suya attıktan sonra kısık ateşte 15dak mı kaynayacak? Ama suyun sıcaklık etkisi ile su kalmıyor ki ?