İbrahim Saraçoğlu Hatmi Çiçeği Kürü

İbrahim Saraçoğlu, hatmi çiçeğinin faydaları arasından 3 tanesini bizimle paylaşıyor. İşte hatmi çiçeği ile yapılan 3 şifalı bitki kürü:

ÖKSÜRÜĞE KARŞI HATMİ ÇİÇEĞİ
Hatmi çiçeğinin kullanımı çok eski çağlarda başlamıştır, daha antik çağlarda bu bitkinin öksürük ve başka hastalıklara faydası olduğu keşvedilmiş. Kronikleşmiş öksürük için hatmi çiçeği, kaynamış olan bir su bardağı sıcak süte dört veya beş gram koyulur. Karıştırıp birkaç dakika bekletin, daha sonra yavaş yavaş için. Bu işlemi günde iki kez tekrarlayabilirsiniz.

AĞIZ İÇİ YARALARINA KARŞI HATMİ ÇİÇEĞİ
Ağız içi yaraları için hatmi çiçeği kürü uygulanabilir, bunun için bir su bardağı kaynatılmış suya, bir buçuk tatlı kaşığı hatmi çiçeğini yaprakları ile birlikte karıştırın, ve kısık ateşte üç dakika daha bekletip altını kapatın. Ağzı kapalı bir şekilde ılımaya bırakın ve süzün, daha sonra gün içinde üç kez gargara yapın. Bu uygulamaya bir hafta boyunca hergün yenisini yaparak tekrar edin, eğer geçmediyse bir haftadan fazla yapmayın.

YUMURTALIK VE RAHİM KANSERİNİ ÖNLEMEDE HATMİ ÇİÇEĞİ
Yumurtalık ve rahim kanserini önlemek için yılda iki defa altı ayda bir hatmi çiçeği kürü uygulayarak böyle bir rahatsızlığın önüne geçmemiz mümkün. Bir su bardağı suyu kaynatın, kaynadıktan sonra içine bir tatlı kaşığı hatmi çiçeğini yaprakları ile birlikte koyun ve karıştırın. Bu şekilde kısık ateşte üç dakika daha kaynatın ve sonra altını kapatın, süzüp ılıması için bekletin ağzı kapalı olarak. İlk hafta günde iki kez altı saat ara ile için. Her seferinde tazesini yapın. İkinci hafta kullanılmaz sonra yirmibir gün süre ile günde bir kez içmeye devam ediniz, ve kürü bitiriniz.

YORUMLAR

9 Yorum Yapılmış

  1. Hamileler ve çocuklarda kullanılmasında bir sakınca var mıdır?

  2. neden cevap yazmıyosunuz?

  3. Bu kür antibiyotik ve diğer astım ve KOAH ilaçları ile birlikte yapılırmı? Lütfen acil cevap bekliyorum.

  4. Oğlum için denedim faydasını gördüm.

  5. Öksürük çin denedim faydasını gördüm ilk 2 gün çok birşey fark edemedim 3.ve 4. Gunun sonunda etkisini hissetmeye başladım

  6. Ayşe hanım yorumunuzu okudum ben araştırdım 8 hafta hamile kullanmasın söktürücü özelliği olduğu için zarar li olabilir

  7. Oksuruk icin denedim gercekten harika bir kur 4,5 gunden sonra daha etkili oluyor

  8. Akdeniz Ateşi için bir öneriniz var mı

  9. Kizim bir yasinda bronsit hatmi cicegini kullanabilirmiyim kullanirsam nekadar ve ne siklikla kullanmaliyim