Bölümler Menüsü
TwitterRssFacebook
Categories Menu

İbrahim Saraçoğlu Böbrek Taşı için Bitkisel Çözüm Pırasa Kürü


Böbrek taşı rahatsızlığı olanlar için İbrahim Saraçoğlu’nun tavsiyelerine göz atalım. Böbrek taşının oluşmasını önlemek istiyorsanız yada böbreklerinizin rahat çalışmasını istiyorsanız eğer, yapmanız gereken haftanın üç veya dört günü öğle ve akşam yemeklerinde pırasaya mutlaka yer vermeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra günde en az 1,5 litre su tüketmenizde gerekmektedir.


Pırasa ve Böbrek Taşı

Bilindiği gibi pırasa demir, fosfor, potasyum, kalsiyum bakımından çok zengin bir bitkidir. Aynı zamanda B1, B2, E,C vitaminleri ile A vitamininin ön basamağınıda bünyesinde barındırmaktadır. Pırasanın faydaları saymakla bitmez, pırasada bulunan bazı etkin maddeler, böbrek taşlarının oluşmasını engeller.

Her rahatsızlık için baş vurulacak ilk adres doktor olmalıdır. Doktorunuzun vereceği ilaçları kullanmanız en doğrusudur. Bu kürleri yanlızca yetişkinlerin uygulaması en doğrusudur. Bu kürler sadece destekleyici ve hastanın rahatlamasına yardımcı olacak kürlerdir. Pırasa vertigo rahatsızlığına, parkinson hastalığına ve iyi huylu prostat büyümesininde engellenmesinde yardımcıdır.  Pırasa hem sindirimi kolaylaştırır, hem bağırsakları rahatlatır ve hem de safra kesesinin rahat çalışmasına yardımcı olur.

Pırasayı içine pirinç koymadan pişirmeniz gerekir. Tıpkı böbrek taşında olduğu gibi haftada en az üç yada dört kez öğle ve akşam yemeklerinde tüketmeniz gerekmektedir. İçine az miktarda sıvı yağ koyarak pişirip, suyu ziyan edilmemelidir. Çünkü bitkideki etkin maddelerin hepsi suyuna geçmektedir.

YORUM YAZMAK İçin Buraya Tıklayın

etiketler:, , , , , , ,
ibrahim saraçoğlu pırasa kürü (29)böbrek taşı bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu (19)böbrek taşı bitkisel tedavi saraçoğlu (18)böbrek taşı için pırasa kürü (11)ahmet maranki pırasa kürü (10) 1 Ocak 2012 3.606 okunma

Facebook Sayfası

YORUMLAR