Özel Arama

Güneş Lekeleri İçin Bitkisel Çözüm

Sıcaklıkların artması ile birlikte kadınlarda da bazı sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bunların başında da güneşten kaynaklanan lekeler yani güneş lekeleri oluşmaktadır. Ancak bu birçok kadın için can sıkıcı bir durumdur. Özellikle tatile giden bayanlarda bu durum daha fazla görülür. Uzun süre güneşin zararlı ışınlarına maruz kalınması ile oluşan bu lekeler çoğu zaman kalıcı olabilir.

Güneş Lekeleri Neden Oluşur?


Güneş lekeleri çoğunlukla zararlı güneş ışınları nedeniyle oluşmaktadır. Ancak bunun yanında kişide ki hormonal dengede bu durumu tetikleyebilir. Yani güneş lekelerinin oluşmasında hormonsal dengesizlik de neden olabilir. Stres başta olmak üzere hamilelik gibi kadını etkileyecek bir olayın yaşanması hormonal dengesizliğe yol açabilir. Eğer yüzünüzde çil varsa, güneşle beraber çilleriniz daha da çok çoğalabilir. Bu da siz rahatsız edebilir. Bu nedenle güneşe çıkmadan önce gerekli önlemeleri alarak çıkmakta fayda vardır. Güneşte uzun süre kalınması kalıcı güneş lekelerine neden olabilir. Koruyucu krem sürmek ve fazla güneşte kalmamak alacağınız ilk önlemlerdir.

Güneş lekelerine bitkisel çözümler

1 tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı limon suyu, 1 tatlı kaşığı yulaf unu, 1 çorba kaşığı yoğurt ve karıştırılıp yüze sürülür. Maske ciltte 20 dakika bekletilir. Ardından cilt ovalanarak maske çıkarılır. Yüz bol su ile yıkanarak maskeden arındırılır. Maske haftada bir kere uygulanmalıdır.

1 tutam maydanoz, 1 fincan yoğurt, 1 tutam semizotu, bir miktar limon karıştırılır. Güneş lekesi olan bölgeye sürülerek 30 dakika beklenir. Ardından cilt ovalanarak çıkarılır. Haftada 2 kez uygulayarak güneş lekelerinden kurtulabilirsiniz.

1 tatlı kaşığı vazelin, 1 tatlı kaşığı kadar kabartma tozu ve un haline getirilmiş bir yumurta kabuğu karıştırılır. Karışım cilde sürülerek 20 dakika beklenir. Haftada iki kere uygulanır. Maskeyi yüzünüzden ovalayarak çıkartmaya ve ardından bol su ile durulamaya dikkat edin.

Bir yorum yapılmış »

  • nurdan demiş ki:

    güneş lekesi için en kesin çözümü ben buldum hoş valla google de vişneçekirdek yağlı krem deyin yeter aldeva kremi alın deneyin farkı görün…

Yorum yapmak ister misiniz?!

Suna Dumankaya Pürüzsüz Bir Cilt İçin Maske Tarifi
Doğal güzellik arayanlar için Suna Dumankaya farklı bir güzellik maskesi tarifi veriyor. ...
Suna Dumankaya Kirpik Bakımı İçin Tavsiyeler
Kirpik bakımı için Suna Dumankaya tarafından önerilen iki tariften bahsetmek istiyoruz. Bunlardan ...
Suna Dumankaya Siyah Noktalara Bitkisel Çözüm
Siyah noktalar için bitkisel çözüm arayanlara bazı tavsiyelerimiz var. Suna Dumankaya'nın, siyah ...
Suna Dumankaya Doğal Saç Bakımı Önerileri
Suna Dumankaya'nın doğal saç bakım önerilerinden sizlere bahsedeceğimiz bu yazımızda, ilk olarak, ...
Suna Dumankaya Siyah Nokta Maskesi Tarifleri
Evde kolayca yapılan siyah nokta maskesi tarifleri... Siyah noktalara doğal çözüm arayanlar ...
Suna Dumankaya Sivilceler İçin Yeşil Kil Maskesi Tarifi
Sivilceler için evde kolayca yapılan bir maske tarifi... Suna Dumankaya'nın önerdiği bu ...

Son Eklenenler

İt Nanesi Ve İt Nanesinin Faydaları

İt Nanesi Ve İt Nanesinin Faydaları

İt nanesinin faydaları arasında ilk olarak, baş ağrısının giderilmesinde kullanılmasından söz etmek gerekmektedr. İt nanesini ... ( 1.297 okunma )
Ateş Otu ve Faydaları

Ateş Otu ve Faydaları

Ateş otu, diğer adıyla sinirli ot sinirliotgillerden bir bitkidir. Bilinen 260 türü vardır. En çok ... ( 1.575 okunma )
Kavunun Faydaları Neler? Kavun ve Faydaları

Kavunun Faydaları Neler? Kavun ve Faydaları

Kavun, kabakgiller ( Cucurbitaceae) familyasındandır. Türkiye’nin hemen hemen her yerinde kültür olarak yetişir. Kavun, sarı çiçekli, ... ( 1.570 okunma )