Bölümler Menüsü
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Güneş Lekeleri İçin Bitkisel Çözüm

Sıcaklıkların artması ile birlikte kadınlarda da bazı sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bunların başında da güneşten kaynaklanan lekeler yani güneş lekeleri oluşmaktadır. Ancak bu birçok kadın için can sıkıcı bir durumdur. Özellikle tatile giden bayanlarda bu durum daha fazla görülür. Uzun süre güneşin zararlı ışınlarına maruz kalınması ile oluşan bu lekeler çoğu zaman kalıcı olabilir.

Güneş Lekeleri Neden Oluşur?


Güneş lekeleri çoğunlukla zararlı güneş ışınları nedeniyle oluşmaktadır. Ancak bunun yanında kişide ki hormonal dengede bu durumu tetikleyebilir. Yani güneş lekelerinin oluşmasında hormonsal dengesizlik de neden olabilir. Stres başta olmak üzere hamilelik gibi kadını etkileyecek bir olayın yaşanması hormonal dengesizliğe yol açabilir. Eğer yüzünüzde çil varsa, güneşle beraber çilleriniz daha da çok çoğalabilir. Bu da siz rahatsız edebilir. Bu nedenle güneşe çıkmadan önce gerekli önlemeleri alarak çıkmakta fayda vardır. Güneşte uzun süre kalınması kalıcı güneş lekelerine neden olabilir. Koruyucu krem sürmek ve fazla güneşte kalmamak alacağınız ilk önlemlerdir.

Güneş lekelerine bitkisel çözümler

1 tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı limon suyu, 1 tatlı kaşığı yulaf unu, 1 çorba kaşığı yoğurt ve karıştırılıp yüze sürülür. Maske ciltte 20 dakika bekletilir. Ardından cilt ovalanarak maske çıkarılır. Yüz bol su ile yıkanarak maskeden arındırılır. Maske haftada bir kere uygulanmalıdır.

1 tutam maydanoz, 1 fincan yoğurt, 1 tutam semizotu, bir miktar limon karıştırılır. Güneş lekesi olan bölgeye sürülerek 30 dakika beklenir. Ardından cilt ovalanarak çıkarılır. Haftada 2 kez uygulayarak güneş lekelerinden kurtulabilirsiniz.

1 tatlı kaşığı vazelin, 1 tatlı kaşığı kadar kabartma tozu ve un haline getirilmiş bir yumurta kabuğu karıştırılır. Karışım cilde sürülerek 20 dakika beklenir. Haftada iki kere uygulanır. Maskeyi yüzünüzden ovalayarak çıkartmaya ve ardından bol su ile durulamaya dikkat edin.

Yüzdeki Burundaki Kurtçukları Döken Tarif Ahmet Maranki

Yüzdeki kurtçuklar, burundaki kıl kurdu, sivilce kurtları… Ahmet Maranki bunları düşürmek için doğal tarifler tavsiye ediyor. » Yüzdeki kurtçuklar için ne yapılmalı?

Siyaz Bulgurunun Faydaları: Siyez Bulguru Neye Yarar? Siyez Buğdayından Yapılan Pilav Tarifi

Kastamonu yöresinde yetişen Siyez buğdayının faydaları nelerdir? Siyez buğdayından yapılan bulgurun özellikleri nelerdir? Siyaz bulgurundan yapılan pilav tarifi ve siyazın faydaları: » Siyaz bulgurundan yapılan pilav tarifi ve siyazın faydaları:
YORUM YAZMAK İçin Buraya Tıklayın


YORUMLAR

1 Yorum Yapılmış

  1. güneş lekesi için en kesin çözümü ben buldum hoş valla google de vişneçekirdek yağlı krem deyin yeter aldeva kremi alın deneyin farkı görün…