Bölümler Menüsü
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Ender Saraç Soğuk Algınlığına Bitkisel Çözüm

Soğuk algınlığı için bitkisel çözüm arayanlara Doktor Ender Saraç tarafından tavsiye edilen bazı bitkisel tedavi yollarından bahsedeceğiz.

Ender Saraç Soğuk Algınlığına Bitkisel Çözüm Önerileri


Bitkisel çözüm önerilerinden önce isterseniz Ender Saraç‘ın soğuk algınlığı için dikkat etmeniz gerekenler listesine göz atın: İstirahate önem vermelisiniz. Ayak ve ellerinizi sıcak tutmaya özen göstermelisiniz. Ellerinizi sık sık sabunlamalısınız. Bulunduğunuz mekanları sık sık havalandırmalısınız ve güneşlendirmelisiniz.

Burnunuzun iç kısımlarını günde 1-2 kez susam yağı ile yağlayıp kurumasını önlemelisiniz.

Zerdeçallı buğu yapmanız da soğuk algınlığı için faydalıdır.

Ender Saraç Soğuk algınlığı için bitki kürü tarifi

1 tatlı kaşığı bal, 1,5 çay kaşığı toz zencefil ve bir çay kaşığı toz zerdeçalı karıştırarak macun yapın. Sabah akşam bu macunu yutmak faydalıdır.

Yüksek oranda C vitamini içeren kivi, kuşburnu marmeladı, taze narenciye, taze sivribiber ve maydanozu bolca tüketmelisiniz.

Ender Saraç ayrıca bol beyaz protein, sebze çorbası, pirinç, makarna, limonata ve bol ılık sıvıların destekleyici olduğunu söylüyor.

Soğuk Algınlığı İçin Doğal Destek Ürünleri

Sabah akşam 500′er mg doğal ester-C alabilirsiniz. Günde bir adet olmak üzere, kış aylarında direnç arttırmak için ekinezya kürü uygulayabilirsiniz. Çok sık hasta olanlara ise günde bir defa almak şartıyla 20 günlük golden seal takviyesi denenebilir. Bu dönemde çinko takviyesi de alabilirsiniz. Ayurveda tabletleri de bulunmaktadır.

Dikkat: Ender Saraç mayalı gıdaların bu dönem içinda fazla tüketilmemesi gerektiğini söylüyor.

Ender Saraç soğuk algınlığı için bitki çayı tarifi

Yüzdeki Burundaki Kurtçukları Döken Tarif Ahmet Maranki

Yüzdeki kurtçuklar, burundaki kıl kurdu, sivilce kurtları… Ahmet Maranki bunları düşürmek için doğal tarifler tavsiye ediyor. » Yüzdeki kurtçuklar için ne yapılmalı?

Siyaz Bulgurunun Faydaları: Siyez Bulguru Neye Yarar? Siyez Buğdayından Yapılan Pilav Tarifi

Kastamonu yöresinde yetişen Siyez buğdayının faydaları nelerdir? Siyez buğdayından yapılan bulgurun özellikleri nelerdir? Siyaz bulgurundan yapılan pilav tarifi ve siyazın faydaları: » Siyaz bulgurundan yapılan pilav tarifi ve siyazın faydaları:
YORUM YAZMAK İçin Buraya Tıklayın


YORUMLAR

1 Yorum Yapılmış

  1. Grip yada soğuk algınlığına en iyi gelen Zencefil Macun Hem Ucuz Hemde Heryerde var kesin çözüm kısaca biz daha yeni keşfediyoruz bilineni binlerce yıldır zaten kullanıyormuş biz hep kimyasal şeyler kullanmışız bunda zaman yada kullandırılmış bize