Ekinezya Çayı ve Faydaları: Ekinezya Çayı Nasıl Yapılır?

Ekinezya çayı nasıl demlenir? Ekinezya ile yapılan karışık bitki çayı tarifleri nasıl yapılır?  Ekinezyanın faydalarından yararlanmak için ekinezya çayı tariflerinden bahsedeceğiz:

Ekinezya Çayı Nasıl Yapılır? Ekinezya Çayının Yapılışı

Ekinezya çayını yaparken normal çay demler gibi ocakta demlemiyoruz. Ekinezyanın üstüne sıcak suyu dökün ve 2-5 daika kadar bekleyin.

Miktar vermek gerekirse: 1 avuç kadar ekinezyanın üstüne 1-1.5 bardak kadar sıcak suyu döküp, 2-5 dakika kadar demlenmesini bekliyoruz.

Ekinezya İle Yapılan Karışık Bitki Çayları

Kış çayı: Ekinezya ile hazırlanan kış çayı sayesinde, mide problemleri, ateş, grip kaynaklı ağrılar; ve burun tıkanıklığı tedavisi gerçekleştirilebilir; şikayetler azaltılabilir. Kış çayını hazırlamak için, eşit miktarda ekinezya, nane, ve grip otunun karıştırılarak çayının demlenip içilmesi gerekmektedir.

Kuvvetlendirici çay: Kuvvet verici etkisi olan; ve bağışıklık sistemini güçlendiren kuvvetlendirici çayın hazırlanışı şu şekildedir: bir tutam karahindiba kökü, bir tutam ekinezya kökü, bir tutam dul avrat otu; ve bir tutam tarçın karıştırılıp, karışımın üzerine kaynar su dökülür; ve bu şekilde on dakika bekletildikten sonra içilir. Bu şekilde, kuvvetlendirici çayın etkisinden yararlanmak olanaklı hale gelir.

Grip çayı: Grip çayı, mikrop öldürücü özellik gösterirken, öksürüğü giderir; ve balgam söktürücü özellik göstermekle birlikte, çok fonksiyonlu bir çaydır. Grip çayının hazırlanışı şu şekildedir: İki tatlı kaşığı ekinezya, bir parça zencefil, iki ya da üç tane tarçın, ve bir tatlı kaşığı anason tohumu karıştırılarak, üzerine kaynar su dökülür; ve onbeş yirmi dakikalık bir beklemenin sonrasında, hazırlanan bu çayın içilmesi gerekmektedir.

Detoks çayı: Bir tatlı kaşığı akdiken, ve bir tatlı kaşığı ekinezyanın soğuk suya konularak beş dakika kaynatılmasından elde edilen çayın günde iki sefer içilmesi, detoks etkisinin yaratılmasını olanaklı hale getirmektedir.

ekinezya çayı nasıl demlenir (70)ekinezya çayı nasil yapilir (60)ekinezya cayı (25)ekinezya çayı nasıl hazırlanır (18)ekinezya nasıl demlenir (14)
etiketler:, , , , ,
11.955 okunma

YORUMLAR