Özel Arama

Apse Tedavisi İçin Bitkisel Çözümler

Apse tedavisi için bilinen yöntemlerin dışında bitkisel çözümleri de denemek ister misiniz? İşte size vereceğimiz pratik ev ilaçları ile apselerinizden kurtulabilirsiniz.

Apse nasıl geçer? Apsenin geçmesi için ne yapmalıyım?


Apsenin geçmesi için birkaç farklı kürden bahsedeceğiz. En sonunda ise apsenin iltihabı akınca yapılması gerekenleri dikkatle uygulamanızı öneriyoruz.

Soğan: Kabuklarıyla beraber bir baş soğanı külde pişirin. Apsenin bulunduğu yere tülbentle sarın. Yalnız bu tedavi kısa sürmez. Bu yöntemle yaklaşık bir günde apse olgunlaşacak ve cerahat akacaktır.

İncir: Taze inciri ortadan kesin. Tülbentle yaranın üstüne sarın. İncir de cerehatın toplanmasında faydalıdır.

Apseden cerehat çıkmaya başladıktan sonra, hafifçe sıkmanız tavsiye edilebilinir. Hafifçe sıkıp iltihabın çıkmasını sağlayabilirsiniz. Oksijenli su veya tentürdiyot ile yaranın etrafını temizleyin ve gazlı bezle sarın.

Diş Apsesine Ne İyi Gelir?

Diş apsesinin tedavisi için diş hekimine gitmenizde fayda var. Çünkü apse diş sağlığınızla yakından ilgilidir. Diş hekimi büyük ihtimal öncelikle bir antibiyotik ile apsenin tedavisine gidecektir. Sonra ise dolgu ya da kanal tedavisi ile diş sorununuza çözüm bulacaktır.

Diş apsesi için saat başı ılık tuzlu su ile gargara yapmak sizi rahatlatabilir. Bitkisel çözüm arayanlara ise kına ve tereyağını karıştırıp, merhem kıvamına getirmek tavsiye edilebilinir. Bu merhem apseli yere sürülebilinir.

6 yorum yapılmış »

 • coşkun celal demiş ki:

  Doğrudur. Tuzlu ılık su ile gargaranın faydalarını anlamak için deniz mevsimini hatırlamakta yarar vardır. Denize girdiğimiz günler gerek ağız, burun, boğaz ve gerek cildimizdeki yaracıkların hemen kapandığını görmüşüzdür. Apselere pişmiş soğan ve incir yaprağı iyi gelir ve patlatır. Bunu uyguladım ve yararlarını müşahede ettim. Sağlıklı günler dilerim. En büyük zengin en sağlıklı olan kişidir.

 • arda demiş ki:

  Benim apsem çenemin altında çok korkuyorum diş hekimine gittim antibiyotik verdi ama geçmezse iğne yapıcaz dedi bunu geçirmenin hızlı yolu varmı ? söylediklerinizi oraya uygulasam nereye patlıyacak veya nasıl geçicek bi yol gösterirmisiniz. Teşekkür ederim

 • Anonim demiş ki:

  meraba benim 15 sene once disim agridi sonra sag tarafim kaba kolak gibi sisti dis dokturuna gittim bisey yok dedi sonra kulagimin altinda cenemin orda sislik kaldi bazen agri yapiyo sert once yag bezesi denildi emar cektirdim apse dediler amaliyat riski var amaliyat yapmadilar o sislikten nasil kortula bilirim bana yardimci olursaniz cok sevinirim tesekurler

 • Derya demiş ki:

  Selamlar ,
  Eskiden çocukken parmağımda dolama denen o apseli yara olmuştu annem nenemden kalma ilacı uygulayinca hiç birsey kalmazdı inanın bütün samimiyetimle soyluyorum denenmiş birsey bu …
  Soğanı Ocak’ta tenceresiz direk kısık ateşte pisirirdi sonra onu tulbentle sarar gece uyuturdu canım anam beni ve sabah mucize olur dolama geçerdi inanılmaz ama vallahi gercek …
  Apseli bir yaranız varsa bunu deneyin Kaninattaki mucizeleri görün şimdiden gecmis olsunn :) Allah şifa versin ..

 • Özlem demiş ki:

  Slm benim sorunum sag dişimde hafif kırılma oldu soguk su içemiyorum ayrıca agrı başıma atıyor sizce agrıyı nasıl geçirebilirim

 • mustafa demiş ki:

  özlem sarmısak ez ve agrıyan yere koy beklet uyuşuyo

Yorum yapmak ister misiniz?!

Suna Dumankaya Pürüzsüz Bir Cilt İçin Maske Tarifi
Doğal güzellik arayanlar için Suna Dumankaya farklı bir güzellik maskesi tarifi veriyor. ...
Suna Dumankaya Kirpik Bakımı İçin Tavsiyeler
Kirpik bakımı için Suna Dumankaya tarafından önerilen iki tariften bahsetmek istiyoruz. Bunlardan ...
Suna Dumankaya Siyah Noktalara Bitkisel Çözüm
Siyah noktalar için bitkisel çözüm arayanlara bazı tavsiyelerimiz var. Suna Dumankaya'nın, siyah ...
Suna Dumankaya Doğal Saç Bakımı Önerileri
Suna Dumankaya'nın doğal saç bakım önerilerinden sizlere bahsedeceğimiz bu yazımızda, ilk olarak, ...
Suna Dumankaya Siyah Nokta Maskesi Tarifleri
Evde kolayca yapılan siyah nokta maskesi tarifleri... Siyah noktalara doğal çözüm arayanlar ...
Suna Dumankaya Sivilceler İçin Yeşil Kil Maskesi Tarifi
Sivilceler için evde kolayca yapılan bir maske tarifi... Suna Dumankaya'nın önerdiği bu ...

Son Eklenenler

İt Nanesi Ve İt Nanesinin Faydaları

İt Nanesi Ve İt Nanesinin Faydaları

İt nanesinin faydaları arasında ilk olarak, baş ağrısının giderilmesinde kullanılmasından söz etmek gerekmektedr. İt nanesini ... ( 1.413 okunma )
Ateş Otu ve Faydaları

Ateş Otu ve Faydaları

Ateş otu, diğer adıyla sinirli ot sinirliotgillerden bir bitkidir. Bilinen 260 türü vardır. En çok ... ( 1.665 okunma )
Kavunun Faydaları Neler? Kavun ve Faydaları

Kavunun Faydaları Neler? Kavun ve Faydaları

Kavun, kabakgiller ( Cucurbitaceae) familyasındandır. Türkiye’nin hemen hemen her yerinde kültür olarak yetişir. Kavun, sarı çiçekli, ... ( 1.650 okunma )