Bölümler Menüsü
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Ahmet Maranki Üre Tedavisi İçin Bitkisel Çözüm


ÜRE
Üre vücudumuzdan mutlaka atmamız gereken zararlı maddelerden biridir. Üre proteinli gıda kullanıldığında ve parçalanması sonucunda oluşur. Üre böbrekler tarafından süzülü ve idrar şeklinde vücuttan dışarı atılır. Üre normol koşullarda vücutta 100 ml kanda 50 mg’dan daha az bulunması gerekmektedir. Böbreklerimiz üre maddesini vücuttan yeterince uzaklaştıramazsa kanda üre birikmeye başlar. Üre’nin yükselmesi, vücut’ta toksik etki yaratır, çok yükselirse yaşamak mümkün deyildir. Ürenin vücuda verdiği zarar başka etkenlerede bağlı olabilir, bundan dolayı hangi sebepten daha fazla zarar vereceğini, hayati riskin ne boyutta olacağını önceden bilmek mümkün değildir.


Üre Yükselmesinin Sebepleri
Üre yükselmesinin başlıca nedeni böbreklerin süzmesiyle ilgilidir. Süzme oranını bir çok etkileyen mekanizma vardır. Mesela bir insanda ileri derecede sıvı kaybı varsa, böbrekler bu maddeyi eritebilmek için ve idrar halinde atmak için yeterli sıvı bulunamayacağından atılım azalır ve üre yükselir.

Bazen doku ezilmeleri nedeniyle böbreğin süzme yeteneği azalır, üre üretimi süzmenin üstünde olur, o zaman kanda üre artışı olur. Böylesi üre artışlarına prerenal, yani böbrek öncesi nedenlerden oluşan üre yükselmesi denilebilir. Böbreklerde hasar oluşur. Böbreklerdeki glomerül diye anılan süzme birimleri bazı nedenlerden dolayı hasar görürse, süzme kalitesi azalır. Böyle durumlarda, üre üretimi normal olsa bile, atılım azalır ve kanda birikme olur.

Birçok neden böbreğin hasarlanmasına yol açabilir. Ürenin yükselmesinin nedeni böbreklere bağlı ise bu duruma renal, yani böbreğe bağlı üre yükselmesi denilir. Sorun bazende böbreklerden sonraki idrar kanallarında oluşur. Böbrek ile mesane arasında üretirler, prostat, mesane ve idrar yolu gibi organlarda, idrar yapmayı engelleyen iltihab, taş, tümör yada benzeri bir durum söz konusu ise idrar atmak engellendiği için kanda üre yükselebilir. Buna postrenal, yani böbrek sonrası üre yükselmesi denilir. Tedavi olmadan önce bir doktor kontrolünden mutlaka geçmek gerekmektedir. Tedavi ile sorun ortadan kalkar ise üre yükselmesi düzene girecektir.

AHMET MARANKİ ÜRE TEDAVİSİNDE BASİT BİTKİSEL KÜRLER
* Bolca yıkadığınız salatalıkları sıkıp, hergün bir veya iki bardak için.
* 10 gram maydanozu, bir su bardağı suyun içine koyun ve beş dakika kaynatın. 10 dakika dinlendirin, hergün üç yada beş bardak tüketin.
* 1 su bardağı kaynatılmış suya, 4 yada 10 gram arası maydanoz tohumu koyup 10 dakika demleyin ve hergün 2-3 su bardağı tüketin.
* 1 su bardağı kaynatılmış suya 4 veya 6 gram arası rezene koyup 10 dakika bekletin ve bu karışımı günde 2-3 su bardağı tüketin.
* Nohutu kaynatın ve almış olduğunuz sudan hergün üç bardak tüketin.
* 1 su bardağı kaynatılmış suya, 4 veya 6 gram arası kiraz sapı koyun, 10 dakika dinlendirin ve hergün 2 veya 3 bardak için.
* 1 su bardağı  kaynatılmış suya, 2 veya 4 gram ardıç tohumunu koyun, 10 dakika dinlendirin, bu karışımı günde iki yada üç bardak tüketin.

YORUM YAZMAK İçin Buraya Tıklayın

etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
üre nasıl düşürülür (685)üre yüksekliği (493)üre nasil düşer (355)üre yükselmesi (294)üre tedavisi (178) 4 Ocak 2012 40.430 okunma

Facebook Sayfası

YORUMLAR