Ahmet Maranki Boğaz Ağrısı İçin Bitkisel Çözüm

BOĞAZ AĞRISI
Dilin arkasında bulunan lenf düğümcüklerine bademcik denir. Ağzımızdan giren zararlı maddeleri filtre ederek bizleri korur. Halk arasında boğazın bekçisi denir. Fakat fazla bakteriye dayanamaz, o zamanda boğazımız şişer ve iltihaplanır. Çocuklarda sık sık görülen bademcik iltihaplanması, vücudun kendisini mikroplara karşı koruduğunu gösterir. Boğazınızda iltihap olduğu zaman dinlenmeye çalışın, sulu ve yumuşak gıdalar ile beslenin. Ilık tuzlu su ile gargara yapabilirsiniz.

BOĞAZ AĞRISINA BASİT BİTKİSEL KÜRLER
* 500-750 ML Suya 30 gram karahindiba kökü koyup suyun yarısı buharlaşana kadar kaynatın. Bu karışımdan hergün iki su bardağı tüketin.
* Kuşburnu, ıhlamur, okaliptus, böğürtlen, adaçayı, kekik, ebegümeci, kayışkıran ve sinirli ot gibi bitkilerin bulabilirseniz hepsini veya hepsini bulamadıysanız, bulabildiklerinizi 2 litre sıcak suya birer tutam koyarak bir saat dinlendirin. Gün boyunca içerek bu karışımı tüketin.
* Bademciklere ağzınızdan tuz sürebilirsiniz  veya tuzlu suyla gargara yapabilirsiniz.
* Erik yapraklarını kaynatın, elde ettiğiniz su ile gargara yapın.
* Bir su bardağı sıcak suyabir kaşık keneviri döverek koyun, on dakika dinlendirin ve hergün bir bardak için.
* 10-12 gram adaçayını kaynatmış olduğunuz bir su bardağı suya koyun, beş dakika daha kaynatın, elde ettiğiniz su ile gargara yapın.
* Her türlü boğaz iltihabı ile bademcik iltihabına sarımsak çok iyi gelir. Hergün yiyeceğiniz iki diş sarmısak hem boğaz ağrınıza hemde boğaz iltihabınıza iyi gelir.

boğaz ağrısına bitkisel çözüm (10)ahmet maranki boğaz ağrısı (8)lokman hekim bogaz agrısı (4)boğaz ağrısı bitkisel çözüm (4)boğaz ağrısına bitkisel çözüm ibrahim saraçoğlu (4)
etiketler:, , , ,
8.086 okunma

YORUMLAR

1 Yorum Yapılmış

  1. boğaz ağrısı için adaçayı ile ılık gargara yapmanızı tavsiye ederim… boğaz ağrısını ilk hissettiğiniz sabah aç karına bir yemek kaşığı limon suyu içerseniz, gıcığı alabilir ve hastalanmaktan kurtulabilirsiniz ;)