Ahmet Maranki Ateşi Düşürmek İçin Ateşi Düşüren Bitkiler

Ateşimizin yükseldiğini kabul etmemiz için vücut ısımızın 37,5 derecenin üstüne çıkması lazım. Ateşimiz çıktığı zaman baş ağrısı, titreme, üşüme, vücut kırgınlığı ve iştahsızlık görülür. Ateşi düşürmek için bitkilerdende yararlanılır.

Ateşi Düşürmek İçin Basit Bitkisel Tavsiyeler:

*Kaynatılmış bir bardak ıhlamurun içine bir çay kaşığı nane koyup,10 dakika demleyin sonra için ateş düşer.
*Okaliptus, kantron, pelin yaprağı ve maydanozu, kuru erik hoşafı yapıp için ateşiniz düşer.
*5 gr ebegümecini ufalayın, bir bardak kaynamış suya koyun. 10 dakika dinlendirin, hergün 3 bardak için.
*10 gr civan perçemini bir bardak kaynamış suya koyun, 10 dakika dinlendirin, hergün 2 veya 3 bardak için.
*Kuru söğüt kabuğunu, 1 yada 2 çay kaşığı alın, 250 ml kaynak suyun içine koyun, 20 dakika dinlendirin. İçerken tadı acı geldiyse içine zencefil, tarçın yada papatya koyabilirsiniz, arzunuza kalmıştır ne isterseniz koyun.

Ahmet Maranki Ateşi Düşürmek İçin Ateşi Düşüren Bitkiler

Söğüt (Salix):

Söğüt hem vücudun ateşini düşürür hemde ağrıyı alır. İçeriğindeki aktif bileşen salisin, bayer ilaç firması tarafından 1830 yılında ayrıştırılarak aspirin üretilmiştir. 1890 yılında piyasaya çıkarılan bayer aspirini, kısa sürede en çok kullanılan ilaç olmuştur. Kuru söğüt kabuğunu iki çay kaşığı alın, 250 ml kaynamış suyun içine koyun, 20 dakika dinlendirin, sonra için. Tadı hoşunuza gitmediyse içine tarçın yada zencefil koyabilirsiniz.

Zencefil (Zinger officinale):

En değerli ve güvenilir bitkilerden biride zencefildir. Diğer bitki çaylarına göre zencefilin tadı biraz acıdır, fakat çayı çok faydalıdır. . Dr. Varro Tyler’ın yaptığı araştırmalarda, zencefilde bazı ateş düşürücü özelliklerin olduğunu kanıtlanmıştır.

Yaban Mersini (Vaccinium macrocarpon), Tarçın (Cinnamomum), Acı Kırmızı Biber (Capsicum):
Yaban mersini ile tarçın en tanınmış bitkisel ağrı kesicilerdir, acı biberin içinde ise bol miktarda salisilat olduğundan oda doğal bir ağrı kesicidir.

ates düsürücü bitkiler (1045)ateş nasıl düşürülür bitkisel (552)ateş düşüren bitkiler (436)dogal ates dusurucu (434)ateş düşürmek için bitkisel çözüm (379)
etiketler:, , , , , , , ,
137.991 okunma

YORUMLAR

1 Yorum Yapılmış

  1. iyi de ahmet maranki bey, bu dedikleri hic biri rusyada yok, ne zencefil, ne ihlamur daha bir cok sey yok.